Wiadomości

100 nowych ochotników w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

18 mar · 17:59
100 nowych ochotników w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej przyjęła dziś w swoje szeregi kolejnych stu ochotników. To już drugie przyjęcie w tym roku, zaplanowane są kolejne. W sumie ma być ich siedem, ale niewykluczone, że w razie potrzeb i zwiększonego napływu chętnych będą następne.

W dzisiejszym wcieleniu znaleźli się zarówno ochotnicy, którzy nie mieli do tej pory styczności ze służbą wojskową, jak i osoby po wcześniejszym szkoleniu lub aktywnej rezerwie. Dla każdej grupy przeznaczono odpowiedni rodzaj szkolenia, od podstawowego poprzez wyrównawcze, weekendowe oraz szkolenia dla rezerwy. Ochotnicy mogą pogłębiać znajomość wojskowego rzemiosła w różnych dziedzinach np. saperskiej, łączności, medycyny pola walki, strzelectwa wyborowego. Wojska OT szkolą także własną kadrę, organizowane są kursy podoficerskie "Sonda" czy "Agrykola" na pierwszy stopień oficerski.

3 Podkarpacka Brygada została utworzona jako jedna z trzech pierwszych Brygad OT w Polsce. Nadal jest największą taką jednostką w Wojskach Obrony Terytorialnej.

fot. archiwum

18 marca ·  17:59

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez