Wiadomości

Podkarpaccy posłowie o strategii w walce z COVID-19

7 kwi · 18:00
Podkarpaccy posłowie o strategii w walce z COVID-19

Brak strategii w walce z COVID-19, masowego testowania obywateli oraz brak personelu medycznego – takie m.in. zarzuty stawia Koalicja Obywatelska rządowi podsumowując rok walki z pandemią.

Zdaniem podkarpackiej posłanki KO Joanny Frydrych, trzecia fala koronawirusa pokazała, że rząd nie jest do niej przygotowany. Podkreśla, że już dawno należało zaangażować pokrewny personel w tym studentów medycyny. Joanna Frydrych twierdzi w pierwszej kolejności należy zająć się profilaktyką koronawirusa, czyli wybudowaniem laboratoriów do testowania i organizowaniem szybkiego dostępu do służby zdrowia.

Natomiast poseł PiS Tadeusz Chrzan przekonuje, że od samego początku rząd realizuje założony plan działań. Jego zdaniem opozycja uprawia politykę pandemiczną, a zarzuty przedstawiane przez posłów KO są bezpodstawne. Tadeusz Chrzan mówi, że to za rządów PO i PSL zostały zmniejszone limity przyjęcia studentów na kierunki medyczne oraz zlikwidowano laboratoria. Zdaniem posła 7 milionów szczepionek, które wkrótce mają trafić do Polski spowoduje, że pandemia zacznie ustępować.

7 kwietnia ·  18:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez