Wiadomości
TARNOBRZEG

Laureaci konkursu „Malujemy pastelami”

14 maj · 17:25
Laureaci konkursu „Malujemy pastelami”

Klara Cesarz z Miejskiego Ośrodek Kultury w Kolbuszowej, Lena Kanty z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju oraz Barbara Górnicka z Młodzieżowego Domu Kultury „POD AKACJĄ” w Lublinie zostały laureatkami I miejsc w konkursie „Malujemy pastelami”.

Tegoroczna 23. edycja tej imprezy, zorganizowanej przez Tarnobrzeski Dom Kultury, obejmowała swym zasięgiem trzy województwa: świętokrzyskie, lubelskie oraz podkarpackie. Jury oceniało ponad 120 prac zgłoszonych w trzech kategoriach wiekowych, a ich tematyka nawiązywała do ptasiego gniazda.

Jak powiedziała doktor Magdalena Stokłosa, instruktorka plastyki w tarnobrzeskiej placówce, a zarazem koordynatorka przedsięwzięcia, prace zaprezentowane w tym roku zachwycały nasyceniem barw, wibrujących struktur i energią artystyczną młodych artystów.

Konkursowe jury spodziewało się prac różnorodnych i tak właśnie było, gdyż młodzi artyści, dysponujący wielkim talentem i wrażliwością, zachwycili nietypowym podejściem oraz nieoczywistymi rozwiązaniami związanymi z ptasim tematem.

Pokonkursową wystawę można oglądać do czerwca w Galerii TDK. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Stowarzyszenie Pastelistów Polskich, Okręg Rzeszowski Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Prezydent Miasta Tarnobrzega.

14 maja ·  17:25

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez