WIADOMOŚCI
Trwa ogólnopolska kampania społeczna „Dzieciństwo bez przemocy”. Skala doświadczeń przemocy oraz wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży w Polsce jest ciągle wysoka, a krzywdzenie w dzieciństwie jest poważnym zagrożeniem rozwoju, zdrowia oraz bezpieczeństwa dziecka. Kampania ma na celu temu przeciwdziałać!
Od 8 października do 19 listopada 2024 roku trwa kampania społeczna „Dzieciństwo bez przemocy, której celem jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne. Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę z Warszawy oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci, której członkiem jest Fundacja PRO-FIL z Rzeszowa. Partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka – Monika Horna-Cieślak. Wspierają ją również resorty polskiego rządu odpowiedzialne
za bezpieczeństwo dzieci.
Inauguracja kampanii ma miejsce 8 października br. w Sejmie RP. Szczególnym, symbolicznym momentem akcji będzie jej finał 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlane
na czerwono.
KAMPANIA OGÓLNOPOLSKA
Kampania “Dzieciństwo bez Przemocy 2024” rozpocznie cykl corocznych, ogólnopolskich akcji mobilizujących całe społeczeństwo – ludzi i instytucje – do zapobiegania krzywdzeniu dzieci.
Kampania koncentruje się na:
Celem kampanii jest zapewnienie każdemu dziecku dorastania wolnego od przemocy. Kampania będzie miała wymiar ogólnopolskich działań medialnych, które wzmocnią społeczną świadomość konsekwencji doświadczania przemocy w dzieciństwie. Podejmowane będą również lokalne działania edukacyjne na terenie całego kraju. W ich ramach inicjowane będzie powstawanie i rozwój usług pierwszej linii, aby oferować pomoc większej liczbie dzieci i rodzin. Podejmowane też będą działania edukacyjne, by zapewnić rodzicom, nauczycielom i innym profesjonalistom informacje, porady i wsparcie w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa.
Partnerzy/patroni ogólnopolscy:
Rzeczniczka Praw Dziecka, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Edukacji, Ministra ds. Równego Traktowania, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, (tbc)
KAMPANIA NA PODKARPACIU
W województwie podkarpackim kampanię “Dzieciństwo bez Przemocy” realizuje Fundacja PRO-FIL.
W ramach kampanii, realizowane zostaną działania outdoorowe – wyświetlane będą w przestrzeni publicznej spoty kampanijne, ale przeprowadzonych będzie również szereg innych działań.
We współpracy z Partnerami kampanii w województwie podkarpackim, wysłane zostaną:
Ponadto 19 listopada – w Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci – w Rzeszowie, tak jak w innych miastach w całej Polsce, podświetlone zostaną na czerwono najważniejsze i symboliczne budynki/urzędy. Jest to symbol sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci
i apel o reagowanie i przeciwdziałanie przemocy wobec najmłodszych.
Jesteśmy dumnym członkiem Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci, której jednym z głównych celów jest podejmowanie działań na rzecz mobilizacji i edukacji społecznej w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec najmłodszych. Bez wahania włączyliśmy się w akcję „Dzieciństwo bez przemocy” i sukcesywnie pracujemy nad tym, żeby w przyszłym roku otworzyć Centrum Pomocy Dzieciom w Rzeszowie. Chcemy wspólnie przeciwdziałać przemocy wobec dzieci – mówi Marcin Mołoń – Prezes Zarządu Fundacji PRO-FIL.
Do kampanii “Dzieciństwo bez Przemocy” w województwie podkarpackim w roli Partnera dołączyli:
Zadanie publiczne – realizacja kampanii społecznej „Dzieciństwo bez przemocy” w województwie podkarpackim” dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.
WIADOMOŚCI
MUZYKA
Wiadomości muzyczne
Listy przebojów
PARTNERZY
POLSKIE RADIO RZESZÓW
Kampanie społeczne
Patronaty
Regulaminy
Kontakt
Polityka prywatności