Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Naturalnie sztuka!” Teatr NEMNO

7 czerwca, 2023 - 21 listopada, 2023

plakat rgb scaled

Projekt pod nazwą „Naturalnie sztuka!” jest realizowany przez Fundację Teatr NEMNO, którą tworzą Henryk Hryniewicki i Dagmara Jemioła-Hryniewicka, oraz został dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Rzeszów w ramach całorocznej działalności.

Główną ideą zadania „Naturalnie sztuka!” jest ożywianie przestrzeni miejskiej oferując aktywne, twórcze i miłe spędzenie czasu z wydarzeniami o wysokim poziomie artystycznym. Jego celem jest również uwrażliwienie mieszkańców Rzeszowa na tematy związane z naturą, prawami zwierząt i człowieka. Twórcy projektu będą dążyć do stworzenia oferty dla mieszkańców Rzeszowa znajdujących się również poza centrum miasta tak, aby niejako wspomóc ośrodki kultury w organizacji wydarzeń artystycznych. Równocześnie zamierzeniem Fundacji Teatr NEMNO jest ożywianie i wzbogacanie życia kulturalnego na terenie całego miasta. Projekt jest skierowany dla odbiorców w każdym wieku.

W ramach objazdu zostaną zaprezentowane następujące spektakle z repertuaru Teatru NEMNO: „Misiowe przygody”, „Czerwony kapturek”, „Trzy świnki”, „Smok wawelski”, „Cyrk Hrynek”, „Królowa śniegu”, „Gburek”. Po każdym spektaklu zostanie przeprowadzone spotkanie z aktorem, podczas którego opowie o procesie powstawania całego spektaklu, specyfiki teatru, konstrukcji i animacji lalkami teatralnymi, jak również publiczność będzie mogła sama spróbować zaanimować lalką teatralną jak i zadać pytania.

Ponadto zostaną przeprowadzone następujące warsztaty:

– z zakresu teatru cieni dla grupy dzieci od lat 8 i młodzieży, w tym z niepełnosprawnościami,

– z zakresu kukły dla dzieci od lat 8,

– z zakresu teatru przedmiotu dla grupy młodzieży od lat 14.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez Dagmarę Jemiołę-Hryniewicką – malarkę i scenografkę i Henryka Hryniewickiego – aktora i reżysera. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z daną techniką, nauczą się podstaw animacji oraz wykonają własną lalkę. – warsztaty z zakresu ruchu i oddechu „Płuca miasta” poprowadzone przez Magdalenę Widłak dla grupy młodzieży od lat 14 i dla grupy dorosłych. Warsztat będzie bazował na narzędziach improwizacji ruchowej, dzięki czemu wszyscy uczestnicy niezależnie od wcześniejszych doświadczeń ani poziomu sprawności czy świadomości ciała, będą mieli otwartą, swobodną przestrzeń do wyrażania przewodnich tematów przez ruch i ciało.

Spotkania odbędą się w plenerze i będą dotyczyły oddechu oraz żywiołu powietrza. Wydarzenia zostaną zaprezentowane w miesiącach od kwietnia do listopada 2023 roku w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury, w Klubie Kultury Akwarium, w Domu Kultury Włącznik oraz w Parku Sybiraków.

Udział we wszystkich wydarzeniach przewidzianych w projekcie będzie bezpłatny.

Informacje o projekcie można również znaleźć na stronach Teatru NEMNO: www.facebook.com/teatrnemno i www.teatrnemno.pl.

Szczegóły

Początek:
7 czerwca, 2023
Koniec:
21 listopada, 2023
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content