WIADOMOŚCI
Na tożsamość Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych „Relacje” składają się doświadczenia stalowowolskich twórców teatru działających w przeszłości, niegasnąca pasja tych, którzy współtworzą kulturę w regionie, a także ośmioletnia historia festiwalu powołanego do życia w 2016 roku. 'Relacje” mają sens dzięki ludziom – aktorom, instruktorom, widzom, animatorom, miłośnikom teatru, stałym bywalcom i chwilowym uczestnikom.
Ogólnopolski konkurs na najlepszy spektakl międzypokoleniowy dla amatorskich grup teatralnych, omawianie pracy zespołów, warsztaty, spotkania literackie, spektakle gościnne, wystawa malarstwa inspirowanego festiwalowym leitmotivem, społeczne tworzenie szala (Nagrody Publiczności) – to wydarzenia, które budują teatralne spotkanie w Stalowej Woli.
VIII edycję, już tradycyjnie, spaja temat wiodący. Tym razem jest: „potrzeba tożsamości” i zbiór mów i rozmów „W środku jesteśmy baśnią” Wiesława Myśliwskiego:
Literatura jest przecież nie tylko poszukiwaniem prawdy o świecie, jest także, a może przede wszystkim, poszukiwaniem prawdy o sobie samym, pragnieniem dotarcia do siebie poprzez pisanie o innych, a tym samym odnalezienia siebie wśród innych.
(…) Tożsamość ze swoim prawdziwym światem nie jest mechaniczną konsekwencją miejsca, w którym się na świat przychodzi. Jest rezultatem samopoznania i przyznania się, a więc odkryciem siebie w zbiorowości i zbiorowości w sobie. Odkryciem nie tylko w czasie i przestrzeni, ale i w losie. Nawet więcej, jest rezultatem przywłaszczenia sobie owego losu zbiorowości jako losu własnego, jednostkowego i niepodzielnego.
Oto lista spektakli i teatrów, które współtworzyć będą program RELACJI VIII Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych:
– „Grüss aus Buenos Aires” Teatru Off-Road, reż. Zespół, Zabrze
– „HEKSY / ballada o umieraniu” Teatru SAFO, reż. Katarzyna Chwałek-Bednarczyk, Rydułtowy
– „HierarchJA” Teatru Jeszcze, reż. Natalia Fijewska-Zdanowska, Warszawa
– „Inna” Teatru BaWiMo, reż. Dariusz Szada-Borzyszkowski, Białystok
– „Prawy sercowy” Teatru Agrafka, reż. Iga Jambor-Skupniewicz, Chełmno
– „Ścięte żonkile” Teatru Krzesiwo, reż. Ryszard Polaszek, Warszawa
– „Wychowana” Wiktorii Skowron, reż. Dominika Migoń-Madura, Dębica
– „Zapach Domu” Kępickiej Grupy Teatralnej, reż. Magdalena Płaneta, Kępice
– „Związani” Grupy Zatrzymać Obrotówkę, reż. Aleksandra Barczyk, Kraków
– „Zwierciadło Kwiatu” Ziębickiej Grupy Teatralnej, reż. Jacek Wilantewicz, Ziębice
– oraz reprezentant organizatora: „Dom Bernardy Alba” Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy, reż. Aneta Adamska, Stalowa Wola
WIADOMOŚCI
MUZYKA
Wiadomości muzyczne
Listy przebojów
PARTNERZY
POLSKIE RADIO RZESZÓW
Kampanie społeczne
Patronaty
Regulaminy
Kontakt
Polityka prywatności