Piotr Tomczyk uczeń Zespołu Szkół nr 3 im. generała Władysława Sikorskiego w Tarnobrzegu zwyciężył w centralnym finale III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym. Pozostawił w pokonanym polu 33 konkurentów, którzy przyjechali ze szkół z całego kraju.
Zwycięzca cieszył się ze zdobycie głównej nagrody, jaką był rower górski, ale także z faktu, iż jako laureat ogólnopolskiej olimpiady zdobył także prawo do wyboru indeksu na kilka uczelni politechnicznych. Podkreślił, że warto było poświęcić czas na naukę i studiowanie ustaw i dokumentów związanych z budownictwem.
Marian Pędlowski – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli i główny organizator olimpiady cieszył się z rosnącego zainteresowania udziałem w tych zmaganiach. W trzeciej edycji na pierwszym etapie wojewódzkim pojawiło się 1278 uczestników.
Kolejnym powodem do radości dla organizatorów był liczny udział dziewcząt i to z sukcesami. Drugie miejsce zajęła Patrycja Majchrzyk z Zespołu Szkół Zawodowych nr w Kielcach.
Finał Olimpiady budowlanej odbył się w Zespole Szkół Nr 2 w Stalowej Woli.
Tekst i fot.: Robert Pytka
















![Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] 10 - Polskie Radio Rzeszów Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Siedem-pojazdow-zderzylo-sie-na-S19-w-Jasionce.jpeg)

