Już niebawem w Bratkowicach w gminie Świlcza pojawi się nowe targowisko, gdzie będzie można handlować lokalnymi produktami żywnościowymi. Plac będzie zadaszony, z pełną infrastrukturą, a zasilany energią słoneczną.
Gmina Świlcza była jedną z pierwszych, które zainwestowały w fotowoltaikę dla swoich mieszkańców.
Jak opowiada dziś w programie wójt gminy Adam Dziedzic, w planie są kolejne proekologiczne projekty.
fot. unsplash


![[AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy – poranne zdarzenia drogowe w regionie 3 - Polskie Radio Rzeszów Bezpieczeństwo na drogach w pierwszych dniach listopada, podsumowanie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/303-351077-e1762200027927-350x250.jpg)




