Katolicy coraz częściej chcą być nie tylko widzami podczas mszy świętej, ale rozumieć gesty i symbole, świadomie wejść w rytm celebracji. W Polsce przybywa miejsc, w których prowadzone są warsztaty oraz szkolenia. Tego rodzaju oferty są m.in. w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, także w Rzeszowie.
O jednej z propozycji warsztatów – ministrantura dla dorosłych, którzy chcieliby bardziej zaangażować się w rożne obszary liturgii – mówi gość magazynu katolickiego. Ks. dr Sławomir Jeziorski jest inicjatorem Akademii Liturgicznej w Rzeszowie. W ofercie są kursy roczne, wakacyjne, warsztaty.
Do wysłuchania rozmowy zaprasza Alicja Karłowska.
Akademia Liturgiczna w Rzeszowie – LINK.
Warsztaty ministrantury dla mężczyzn, szczegóły oferty, zapisy – LINK.
Tekst, fot.: A. Karłowska




![Zamknięte lotniska w Rzeszowie i Lublinie. Wojsko reaguje na działania Rosji [aktualizacja] 5 - Polskie Radio Rzeszów Szef SBU: Na lotnisku w Rzeszowie udaremniono zamach na prezydenta Zełenskiego](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/06/DSC07911-120x86.jpg)



