Pod znakiem aktywności sportowo-artystycznych upłynęła tegoroczna Senioriada w Nowej Dębie. Wydarzenie od lat organizowane na terenach rekreacyjnych „Nad Zalewem” służy integracji lokalnej społeczności seniorów z całej gminy.
Możemy się tu spotkać w miłym towarzystwie, zażywany też ruchu tańcząc i uprawiając sport
– mówią uczestnicy wydarzenia.
Pierwszy dzień imprezy (28.05) poświęcono aktywnościom sportowym, m.in. trafianiu rzutkami do celu, próbom celności z wykorzystaniem piłki nożnej czy grze w tenis stołowy. Drugiego dnia urządzono pokaz mody, a całość uroczystości zwieńczyła zabawa z kapelą ludową „Lasowiacy”.
Senioriada została zorganizowana przez Radę Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba przy wsparciu burmistrza miasta i gminy.
Tekst i fot. M. Tomasiewicz








![Pożar drewnianego budynku w Jasionowie w powiecie brzozowskim [AKTUALIZACJA] 9 - Polskie Radio Rzeszów Ewakuacja McDonald’s w Mielcu. Pomiary nie wykazały zagrożenia chemicznego](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/DSC033911-120x86.jpg)


