Rzeszowscy radni będą w poniedziałek (23 czerwca) głosować nad udzieleniem wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Konrada Fijołka. Głosowanie w tej sprawie poprzedzi prezentacja raportu o stanie miasta i sprawozdania z wykonania budżetu za 2024 rok, a także debata na ten temat. Początek sesji o godzinie 16.
W porządku obrad jest również uchwała w sprawie emisji przez Rzeszów obligacji komunalnych o wartości 174,5 miliona złotych. Pozyskane w ten sposób pieniądze mają być przeznaczone na sfinansowanie planowanego
deficytu budżetu, w związku z realizacją zadań majątkowych oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
Opr. D.Kapała

![[ZDJĘCIA] Półfinał TAURON Pucharu Polski: wygrana Asseco Resovii Rzeszów 2 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Półfinał TAURON Pucharu Polski: wygrana Asseco Resovii Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/DSC01448-1-350x250.jpg)


![Ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia: silny mróz, śnieg i zamiecie 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Warunki na drogach i ciężka sytuacja energetyczna na Podkarpaciu po opadach śniegu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/niski-kat-strzalu-osoby-idacej-po-pokrytym-sniegiem-chodniku-pod-sniegiem-e1763880211157-120x86.jpg)


