Wyprawki szkolne dla około 200 dzieci z ubogich rodzin chce przekazać przed końcem wakacji Caritas Diecezji Rzeszowskiej. To w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Plecaki, zeszyty i inne niezbędne przybory zostaną zebrane podczas uruchomionej właśnie zbiórki. Dzięki akcji rodzice i opiekunowie uczniów będą mogli zaoszczędzić nieco pieniędzy podczas szkolnych zakupów.
Wyprawki szklone od darczyńców przyjmowane są w siedzibie rzeszowskiej Caritas przy ul. Jana Styki 21 w Rzeszowie. Można też wpłacić pieniądze na konto z dopiskiem „Tornister”. Jest ono dostępne na stronie internetowej tej organizacji. Finał akcji zaplanowano na 30 sierpnia.
Tekst i dźwięk: W.Wójcik




![Nadchodzą lodowate noce. Mieszkańcy mówią, jak sobie radzą [SONDA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Mróz do –12 stopni w Rzeszowie. SONDA: jak mieszkańcy chronią się przed zimnem?](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/crop-obejmujacy-para-w-znosic-120x86.jpg)




