W Parku Papieskim odbył się wielokulturowy festiwal DIM FEST. Uczestniczyło w nim kilkaset osób. Festiwal organizowała organizacja Ukraiński Dim w Rzeszowie przy współpracy z polskimi partnerami.
Obecny na świecie prezydent Rzeszowa Konrad Fiołek podkreślił, że miasto chce, aby jego goście czuli się w nim dobrze. Polacy przynieśli ze sobą polskie i ukraińskie flagi. Jak mówili, ich obecność na Święcie Niepodległości Ukrainy jest symbolicznym wsparciem sąsiadów w tym trudnym czasie oraz wyrazem solidarności wobec walczącego narodu.
Podczas festiwal odbyła się debata o wyzwaniach dla Rzeszowa związanych z uchodźcami, a także o wyzwaniach dla uchodźców. Na scenie występowały zespoły z Rzeszowa, Ukrainy, Włoch. Brzmiały też piosenki po francusku.
Tekst i fot. Olga Hałabud











![[AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! Akcja wciąż trwa [STREAM] 77 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Łatwogang uzbierał 12 milionów dla ośmioletniego Maksa Tockiego! Akcja wciąż trwa [STREAM] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/WhatsApp-Image-2026-05-22-at-16.32.25.jpeg)

