Mistrz Polski Jastrzębski Węgiel, brązowy medalista Asseco Resovia Rzeszów i beniaminek włoskiej Serie A Saturnia Catania oraz jako gospodarz LUK Lublin wystąpią w połowie października w drugiej edycji międzynarodowego turnieju siatkarzy Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Inicjator i patron tego turnieju, to złoty medalista olimpijski, mistrz świata, czterokrotny wicemistrz Europy i zdobywca klubowego Pucharu Europy z włoską Santal Parmą. W ogłoszonym w 2000 roku przez Międzynarodową Federację Siatkówki – FIVB plebiscycie na najlepszego siatkarza XX wieku, Wójtowicz znalazł się w finałowej ósemce. Tomasz Wójtowicz zmarł po długiej chorobie w październiku ubiegłego roku.
fot. archiwum





![Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/przejscie-dla-pieszych.jpg)

