Najwięcej stulatków na Mazowszu
Podkarpacie to jedyny region w Polsce, w którym liczba stulatków nie wzrosła. W pozostałych 15 województwach liczba osób w wieku 100 lat i więcej wzrosła. Najwięcej stulatków mieszka w województwie mazowieckim – 693 osoby, w śląskim – 422 oraz dolnośląskim – 385. Najmniej jest ich w podlaskim – 109, lubuskim – 84 i opolskim – 76.
Świadczenie honorowe
W całym kraju ZUS wypłaca tzw. świadczenie honorowe osobom, które osiągnęły wiek stu lat. Obecnie jego wysokość wynosi 6589,67 zł brutto miesięcznie. W lutym ma być znana nowa wysokość świadczenia po marcowej waloryzacji.


![Utrudnienia na DW988 w Cieszynie. Obowiązuje ruch wahadłowy [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Utrudnienia na drodze krajowej nr 28. Zderzenie dwóch samochodów osobowych](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/Utrudnienia-na-drodze-krajowej-nr-28.-Zderzenie-dwoch-samochodow-osobowych-350x250.webp)

![Pożar magazynu sklepu w Jastkowicach. Ogień został ugaszony 5 - Polskie Radio Rzeszów Pożar mieszkania w Rzeszowie. Pięć osób w szpitalu [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/Pozar-mieszkania-w-Rzeszowie.-Poszkodowane-4-osoby-120x86.jpg)


