Według danych Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzeszowie tylko w pierwszej połowie tego ponad sto osób zgłoszono do leczenia odwykowego. Trwa poszukiwanie organizacji pozarządowych, które włączą się w kampanię przeciwdziałającą alkoholizmowi i narkomanii, szczególnie wśród młodzieży. – Naszym głównym przesłaniem jest pokazanie mieszkańcom, jak można w ciekawy sposób spędzać czas, rozwijać swoje pasje, zawierać znajomości. Chcemy, by wiedzieli, że do tego nie są potrzebne substancje psychoaktywne – tłumaczy Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.
Rozpoczął się nabór do zadania publicznego, polegającego na działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. Miasto na ten cel przeznaczy 190 tys. złotych. Program będzie realizowany od 1 września do 31 października. Rzeszów czeka na najciekawsze propozycje od organizacji pozarządowych.
fot. ilustracyjne


![Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica 3 - Polskie Radio Rzeszów Zakończono produkcję ponad 22 tysięcy segmentów obudowy tunelu S19 [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/1460x616-2-120x86.jpg)
![[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie 4 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Nowy sprzęt dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_20251219_084513-120x86.jpg)





