Dzisiaj Radio Biwak nadawało z Zagórza koło Sanoka. Odwiedziliśmy Centrum Kultury Foresterium, które mieści się na terenie byłego zespołu klasztorno-zakonnego Karmelitów Bosych.
Jego fundatorem był w 1700 roku wojewoda wołyński Jan Franciszek Stadnicki. 72 lata później klasztor w znacznej części został zniszczony przez wojska rosyjskie podczas bitwy z konfederatami barskimi. – Część obiektów zachowała się do dziś – podkreśla Ewelina Kaszycka z Centrum Kultury Foresterium.
Dziś to jedne z najlepiej zachowanych ruin klasztorów warownych w Polsce. Jakub Osika, menedżer Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu zaznacza, że w zaadaptowanych pomieszczeniach urządzono wystawy i sale z wirtualną rzeczywistością.
Audycję prowadzili Agnieszka Radochońska i Łukasz Wacławek.
fot. Marek Maśniak
Sponsor

Patronat Medialny





















































![Lotniska w Rzeszowie i Lublinie tymczasowo zawiesiły operacje lotnicze [AKTUALIZACJA] 55 - Polskie Radio Rzeszów Rekordowy rok dla lotniska Rzeszów–Jasionka: blisko 1,3 mln pasażerów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/terminal-noc-350x250.jpg)
![Sytuacja na drogach wojewódzkich na Podkarpaciu [AKTUALIZACJA] 56 - Polskie Radio Rzeszów Sytuacja na drogach wojewódzkich na Podkarpaciu [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/02/Sytuacja-na-drogach-wojewodzkich-na-Podkarpaciu-350x250.jpg)





