Druga edycja zgromadziła liczną publiczność, zarówno podczas wykładów i warsztatów muzycznych, jak również podczas wyjątkowych koncertów muzyki sakralnej.
Wykład dr hab. Arkadiusza Bialica, prof. AMKP w Krakowie, przybliżył słuchaczom znaczenie i rolę muzyki liturgicznej w XXI wieku, a także wskazał na dobre praktyki podczas akompaniamentu liturgicznego. Zwieńczeniem pierwszego dnia projektu był koncert wielokrotnie nagradzanego zespołu wokalnego Art.`N`Voices pod dyr. Anny Rocławskiej-Musiałczyk. Ten niezwykły oktet mieszany zaprezentował najpiękniejsze utwory światowej muzyki sakralnej, zarówno z epok muzyki dawnej, jak i z czasów współczesnych.
Zaproszony na wydarzenie kompozytor, muzyk, artysta Paweł Bębenek opowiedział o historii i znaczeniu chorału gregoriańskiego w kontekście dobrego wykonywania muzyki liturgicznej w obecnych czasach. Podczas wykładu i warsztatów pojawili się nie tylko uczniowie szkół muzycznych II st. z terenu Podkarpacia, ale także ich nauczyciele, rodzice i znajomi, jak również lokalna społeczność Sanoka.
Miłośnicy muzyk mogli także wysłuchać u franciszkanów w Sanoku koncertu zespołu muzyki dawnej Jerycho.
Organizatorem tych wydarzeń było Stowarzyszenie PRO ARTIS w Sanoku, projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura-Interwencje, Edycja 2023 r. oraz przy wsparciu Lasów Państwowych – głównego partnera projektu.
Opr. organizator, fot. Emilia Kot