Organizatorzy Operacji Czysta Rzeka zachęcają mieszkańców Podkarpacia, by dołączyli do sprzątania rzek, ich okolic i terenów zielonych. Trwa już piąta edycja największej w Polsce akcji społecznego porządkowania środowiska naturalnego. Na stronie „operacjarzeka.pl ” prowadzona jest rejestracja sztabów i wolontariuszy. Można dołączyć do już istniejących akcji lub stworzyć nową. Organizatorzy przekazują worki i rękawice uczestnikom sprzątania, a dzięki współpracy z firmami i samorządami zapewniony jest też odbiór odpadów.
Na Podkarpaciu odbyła się już pierwsza akcja. W Gorajcu w powiecie lubaczowskim zebrano dwie tony śmieci. Kolejne są planowane np. 22 kwietnia, czyli w Dniu Ziemi m.in. w Lesku, Lubaczowie, Sanoku, Cieszanowie, Pysznicy i Narolu.
Operacja Czysta Rzeka potrwa do maja. W ubiegłym roku na Podkarpaciu około 480 uczestników zebrało ponad 11 ton śmieci.





![Śmiertelny wypadek na torach w Trzcianie pod Rzeszowem, nie żyje młoda kobieta [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Śmiertelny wypadek na torach w Trzcianie pod Rzeszowem, nie żyje młoda kobieta [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/Korekta-rozkladu-jazdy-na-trasie-Jaslo-–-Nowy-Zagorz.jpg)

