Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi emeryci i renciści otrzymają pierwsze „trzynastki”. Dotyczy to świadczeniobiorców, których termin wypłaty emerytury lub renty jest ustalony na 1. dzień miesiąca
– poinformował Wojciech Dyląg regionalny rzecznik prasowy podkarpackiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Te osoby trzynastą emeryturę otrzymają pod koniec marca, tuż przed świętami wielkanocnymi. „Trzynastka” przysługuje w wysokości najniższej emerytury. W tym roku to kwota 1780,96 zł brutto. Aby otrzymać to świadczenie, nie trzeba składać żadnego wniosku, ZUS przyzna je automatycznie
– dodaje.
W 2023 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych na Podkarpaciu wypłacił ponad 446 tys. „trzynastych emerytur” w łącznej kwocie przekraczającej 707 mln zł. Oddział ZUS w Jaśle: 132,2 tys. wypłat na łączną kwotę 210,1 mln zł, Oddział w Rzeszowie: 314,5 tys. wypłat – 497,8 mln zł.
Tekst: Łukasz Wacławek, fot. ilustracyjne

![Katastrofalne trzęsienie ziemi w Wenezueli. Stan wyjątkowy i ogromne zniszczenia 2 - Polskie Radio Rzeszów Trzęsienie ziemi w Afganistanie: Ponad 1100 ofiar śmiertelnych i tysiące rannych [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/earthquake-1665898_1280-350x250.jpg)



![Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] 6 - Polskie Radio Rzeszów Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Siedem-pojazdow-zderzylo-sie-na-S19-w-Jasionce.jpeg)

