Sport

Wygrana Apklan Resovii z Odrą Opole

13 mar · 07:27
Wygrana Apklan Resovii z Odrą Opole

Piłkarze Apklan Resovii odnieśli cenne zwycięstwo. W meczu 23. kolejki Fortuna I ligi pokonali na stadionie miejskim Odrę Opole 2;0. Rzeszowianie w I połowie mieli optyczną przewagę i stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich wykorzystał Rafał Mikulec w 29. minucie. Po zmianie stron inicjatywę do 70. minuty przejęli goście, ale poza kilkoma rzutami rożnymi zagrożenia nie stworzyli. W doliczonym czasie gry Odra mogła wyrównać, ale w sporym zamieszaniu na przedpolu Resovii piłkę po strzałach rywali blokowali gospodarze. W ostatniej akcji meczu, kiedy bramkarz Odry wbiegł w pole karne Resovii, gospodarze przeprowadzili szybką kontrę i piłkę do pustej bramki skierował Ruben Hoogenhout.

-Z wyniku można być zadowolonym. z naszej postawy w II połowie nieco mniej - przyznał w rozmowie z Bartłomiejem Wiszem, kapitan Apklan Resovii Bartłomiej Wasiluk:

--:--
--:--

Trener Odry Adam Nocoń:

--:--
--:--

Szkoleniowiec Resovii Mirosław Hajdo podkreślał, jak ważne jest to zwycięstwo:

--:--
--:--

Resovia ma 24 punkty i awansowała na 13. miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową ma trzy punkty przewagi.

W innych niedzielnych meczach 23. kolejki - ŁKS Łódź wygrał 1 - 0 ze Stalą Rzeszów, a Zagłębie Sosnowiec przegrało 0 - 1 ze Skrą Częstochowa. Liderem 1 ligi jest ŁKS Łódź - ma 47 punktów. Stal jest dziewiąta z dorobkiem 32 punktów.

FOT. Filip Kłęk

13 marca ·  07:27

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez