Wiadomości
LEŻAJSK

Grupa Żywiec chce rozmawiać o sprzedaży Browaru Leżajsk

22 mar · 13:24
Grupa Żywiec chce rozmawiać o sprzedaży Browaru Leżajsk

Grupa Żywiec deklaruje rozmowy z podmiotami zainteresowanymi zakupem leżajskiego browaru. Do tej pory zgłosiło się dwóch potencjalnych oferentów.  To gmina Leżajsk wspólnie z partnerem biznesowym z branży spożywczej oraz Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa, Wódki i Wina.

Magdalena Brzezińska, dyrektor do spraw korporacyjnych Grupy Żywiec uważa, że są to na razie jak to określiła " deklaracje wstępnego zainteresowania złożenia ofertą" . Dodała, że ewentualne rozmowy będą poufne. Zaprzeczyła też, by Grupa Żywiec informowała, że sprzeda Browar w Leżajsku pod warunkiem, iż nie będzie tam już produkowane piwo. Podkreśliła, że zostaną rozpatrzone wszystkie oferty.

Grupa Żywiec należąca do holenderskiego koncernu Heineken zapowiedziała w lutym likwidację leżajskiego browaru i przeniesienie produkcji piwa do innego zakładu. Oznaczałaby utratę zatrudnienia dla ponad stu pracowników i kilkuset osób w firmach z nim współpracujących. W tej sprawie szybko zareagowała gmina Leżajsk, deklarując, że  wspólnie z firmą z branży spożywczej chce kupić zakład i kontynuować w nim produkcję piwa.

fot. ilustracyjne

22 marca ·  13:24

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez