Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Leżajsk biegnie „Tropem Wilczym”

3 marca @ 12:00 - 17:00

Tropem Wilczym 2024

Trwają ostatnie przygotowania do Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym 2024”, który 3 marca odbędzie się w Leżajsku. Lokalni organizatorzy liczą, że podobnie jak w latach ubiegłych, leżajski bieg „Tropem Wilczym” będzie największym na Podkarpaciu i jednym z największych w Polsce.

Już dziś organizatorzy, czyli członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Szkół „Prymus” z Nowej Sarzyny mogą mówić o sukcesie. W ciągu zaledwie 5 dni od uruchomienia rejestracji wyczerpano limit zgłoszeń. Swój udział w biegu zgłosiło 500 osób. Warto dodać, że bieg „Tropem Wilczym” w Leżajsku jest bezpłatny dla biegaczy.

Wśród zapisanych uczestników są zarówno członkowie klubów biegowych, jak i amatorzy. Często są to całe rodziny z dziećmi, dla których udział w biegu jest nie tylko wspólnym, aktywnym spędzeniem czasu, ale i lekcją patriotyzmu. Wymiar patriotyczny wydarzenia podkreśli udział żołnierzy z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska, którzy pobiegną trzymając w dłoniach 30- metrową flagę.

Bieg ruszy 3 marca punktualnie o godz. 12. Podobnie jak w zeszłym roku, start i meta leżajskiego biegu znajdować się będą na ul. Skłodowskiej w sąsiedztwie Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans o długości 1963 metrów ulicami: Skłodowskiej, Kopernika, Braci Śniadeckich, Sandomierską, Jagiełły, Opalińskiego i Chrobrego.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników biegu oraz kibiców dodatkowe atrakcje na placu przy MCK, a wśród nich losowanie upominków przekazanych przez sponsorów, punkty promocyjne służb mundurowych oraz poczęstunek.

Przypomnijmy, że Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” to ogólnopolska impreza łącząca miłośników sportu i historii. Udział w niej jest oddaniem hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacją wiedzy na ten temat.

Szczegóły dotyczące biegu w Leżajsku są dostępne na Facebooku: Tropem Wilczym Leżajsk https://www.facebook.com/profile.php?id=100089087023859

 

01 MIASTO BIEGNIE 2024 220

 

Szczegóły

Data:
3 marca
Godzina:
12:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content