Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

„Opowiem Ci o Sprawiedliwych”

3 marca @ 16:30 - 19:00

„Opowiem Ci o Sprawiedliwych” to wydarzenie nawiązujące do tragicznej historii Rodziny Ulmów z Markowej. Głównym punktem wydarzenia będzie projekcja filmu „Historia jednej zbrodni” poprzedzona spotkaniem autorskim z reżyserem Mariuszem Pilisem oraz dr Mateuszem Szpytmą – Wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej, badaczem historii i zbrodni na Rodzinie Ulmów.

Wydarzenie jest dopełnieniem uroczystego wprowadzenia relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Stanisława Jamrozka, biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej, która odbędzie się w niedzielę, 3 marca o godz. 15.00 w kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Wydarzenie nawiązywać będzie także do przypadającej w tym roku 80. rocznicy męczeńskiej śmierci Błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej, którzy narażając własne życie nieśli pomoc ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej. Wydarzenie odbędzie się 3 marca 2024 r. w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej (budynek dawnej synagogi) przy ulicy Piekarskiej 19. Początek spotkania o godz. 16.30. Wstęp wolny. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR, a współorganizatorami Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej.

Miejsce realizacji: Oddział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej (budynek dawnej synagogi) ul. Piekarska 19, Kolbuszowa.

Termin realizacji: 3 marca 2024 r. godz. 16.30.

 

Details

Date:
3 marca
Time:
16:30 - 19:00
Event Category:
Skip to content