Przemyskie uroczystości zainaugurowała msza święta w bazylice archikatedralnej w intencji ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych. Następnie przemaszerowano na wzgórze Zamku Kazimierzowskiego. Tutaj przy kamieniu upamiętniającym wydarzenia sprzed 233 lat odśpiewano hymn państwowy i podniesiono flagę. Pamięć twórców konstytucji uczczono salwą honorową. W uroczystościach wzięli udział żołnierze, przemyscy harcerze, samorządowcy i mieszkańcy nadsańskiego grodu.
Relacja Grzegorz Janiszewskiego.
Tekst i fot. Grzegorz Janiszewski















![Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] 16 - Polskie Radio Rzeszów Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/przejscie-dla-pieszych-350x250.jpg)




