W Krośnie uroczystości rozpoczną się o godz. 9 mszą w intencji Ojczyzny w bazylice kolegiackiej. Po jej zakończeniu władze samorządowe Krosna złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą twórców Konstytucji 3 Maja. Znajduje się ona na Murze Pamięci na dziedzińcu bazyliki. Ciąg dalszy obchodów ma charakter sportowy i kulturalny. O 10:30 z Placu Konstytucji 3 Maja wystartuje 23. Bieg Konstytucji. Zapisało się do niego prawie 150 zawodników. Przebiegną 7-kilometrową trasę ulicami miasta. Pięć minut po biegaczach wyruszą zawodnicy Nordic Walking. Metę wyznaczono na stadionie MOSiR-u. Tam też rozegrane będą zawody dla dzieci. W programie obchodów w Krośnie jest też wieczorny koncert poezji i pieśni maryjnych w kościele franciszkanów.
W Leżajsku obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpocznie o godz. 11.30 msza w intencji Ojczyzny, która odbędzie się kościele farnym. Z kolei wieczorem zaplanowano koncert. W programie są występy miejscowych zespołów i solistów. Zaprezentują się młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej, Teatr Muzyczny „Broadway” działający przy Domu Kultury Gminy Leżajsk, grupa wokalna “Zawirowani w pasji” i Powiatowa Orkiestra “DIVERTIMENTO”. Koncert rozpocznie się o godz. 18 w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku. Wstęp jest wolny.
W Stalowej Woli obchody będą miały w tym roku wyjątkowy charakter, bowiem odbędą się na zrewitalizowanym Rynku rozwadowskim. Rozpocznie je o godzinie 14 inscenizacja historyczna nawiązującą do historii Konstytucji 3 Maja. Widowisko składa się z etiud komediowych, nawiązujących do tematyki końca wieku XVIII. Kolejnym punktem programu będzie tradycyjne już śpiewanie najpiękniejszych pieśni i piosenek patriotycznych. Uroczystość patriotyczną wzbogaci występ reprezentacji sekcji tanecznej mażoretek „Różanek” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 oraz z Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół” na czele z Orkiestrą Dętą Miejskiego Domu Kultury. Później przewidziano spektakl słowno-muzyczny „Moja mała Ojczyna – Rozwadów” w wykonaniu Chóru „Lasowiacy” oraz wokalistów i aktorów Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół”. Na zakończenie zaprezentowany zostanie tradycyjny polonez na Rynku rozwadowskim w realizacji zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy”.
W Tarnobrzegu świętowanie rozpocznie się o godz. 9.30. od mszy w intencji Ojczyzny, odprawionej w kościele ojców Dominikanów. Bezpośrednio po nabożeństwie na placu Bartosza Głowackiego nastąpi odśpiewanie hymnu państwowego, wystąpienie prezydenta miasta, złożenie kwiatów i wieńców. O część artystyczną uroczystości zadba Studio Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury, wystąpi także Miejska Orkiestra Dęta. Świętowanie dopełni bieg na dystansie 1791 metrów „Dzieci dla Niepodległej. Konstytucja 3 Maja”. Początek o godz. 12.30 spod Zamku Tarnowskich. Natomiast o godz. 17.00 w Muzeum – Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu rozpocznie się patriotyczne karaoke, czyli wspólne śpiewanie polskich pieśni i piosenek.