Koncertem plenerowym na przemyskim rynku zakończył się 44. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego. Patronem festiwalu jest nieżyjący już Jerzy Janicki – pisarz, dziennikarz i scenarzysta. Wychowany na lwowskim Łyczakowie chciał w pamięci starych i nowych pokoleń utrwalić na zawsze folklor rodzinnego miasta. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego w Przemyślu to najstarsza tego typu impreza w Polsce. O tytuł najlepszego zespołu rywalizowało sześć kapel podwórkowych z Bydgoszczy, Wolborza, Czerwionki-Leszczyny, Białej Podlaskiej, Szczebrzeszyna i Andrychowa. Bezkonkurencyjna okazała się Kapela Podwórkowa „Ferajna Bydgoska”. Drugie miejsce zajęła Kapela „Z Naszego Miasteczka” z Czerwionki-Leszczyny, a trzecie „Z Golesz Orkiestra” z Wolborza. Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego jest Centrum Kulturalne w Przemyślu. Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.
fot. Grzegorz Janiszewski








![Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] 9 - Polskie Radio Rzeszów Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/przejscie-dla-pieszych-350x250.jpg)



