W ich plecakach, oprócz wyposażenia niezbędnego podczas wspinaczki, szczególne miejsce zajmuje flaga narodowa. Himalaiści z Podkarpacia, zdobywcy najwyższej góry świata, Łukasz Łagożny i Tomasz Krypel opowiadają o swojej wyprawie na Mount Everest w 2018 roku i emocjach, które towarzyszyły im na samym szczycie. Autorzy reportażu: Iwona Piętak i Dawid Osysko.
Reportaż „Biało-czerwona na Mount Evereście”.
Z Iwoną Piętak i Dawidem Osysko rozmawia Roman Adamski, gospodarz audycji Spotkanie z reportażem.
fot. Dawid Osysko





![Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/przejscie-dla-pieszych.jpg)

