Samorządowcy jednogłośnie uchwalili plan finansowy. Uchwała budżetowa zakłada wydatki na poziomie 172 mln zł, z czego 132 mln zł przeznaczone zostanie na wydatki bieżące, co stanowi wzrost o 4 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.
Na inwestycje zarezerwowano ponad 40 mln zł, a wśród najważniejszych projektów znalazły się m.in. budowa łącznika od Brzeźnicy do drogi serwisowej przy autostradzie A4, budowa sali gimnastycznej w Gumniskach oraz ośrodka zdrowia w Pustyni i Centrum Zarządzania Kryzysowego w Podgrodziu.
W planach jest również rozbudowa sieci wodno – kanalizacyjnej na terenie gminy Dębica. Będą też inwestycje w bazę sportową. To rozbudowa obiektu na stadionie w Pustkowie oraz modernizacja czterech kompleksów sportowych w Pustkowie, Pustkowie-Osiedlu, Nagawczynie i Gumniskach.
Tekst: W.Wójcik



![Odblokowana trasa w kierunku ronda Pobitno w Rzeszowie po zderzeniu aut [AKTUALIZACJA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Dachowanie Audi w Pakoszówce. Dwie osoby ranne [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC08691-1-350x250.jpg)


