Samorządowcy jednogłośnie uchwalili plan finansowy. Uchwała budżetowa zakłada wydatki na poziomie 172 mln zł, z czego 132 mln zł przeznaczone zostanie na wydatki bieżące, co stanowi wzrost o 4 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.
Na inwestycje zarezerwowano ponad 40 mln zł, a wśród najważniejszych projektów znalazły się m.in. budowa łącznika od Brzeźnicy do drogi serwisowej przy autostradzie A4, budowa sali gimnastycznej w Gumniskach oraz ośrodka zdrowia w Pustyni i Centrum Zarządzania Kryzysowego w Podgrodziu.
W planach jest również rozbudowa sieci wodno – kanalizacyjnej na terenie gminy Dębica. Będą też inwestycje w bazę sportową. To rozbudowa obiektu na stadionie w Pustkowie oraz modernizacja czterech kompleksów sportowych w Pustkowie, Pustkowie-Osiedlu, Nagawczynie i Gumniskach.
Tekst: W.Wójcik





![Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/AKTUALIZACJA-Makabryczne-odkrycie-w-Lutoryzu.-Ludzkie-szczatki-na-budowie-domow-jednorodzinnych-4.webp)

