Policjanci z Łańcuta zatrzymali 49-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna trafił do aresztu, w którym spędzi 10 miesięcy.
Areszt za uchylanie się od płacenia
49-latek był poszukiwany w celu odbycia tzw. zastępczej kary pozbawienie wolności za uchylanie się od płacenia alimentów.
Nawet dwa lata więzienia
Policja przypomina, iż zgodnie z Kodeksem karnym za niepłacenie alimentów grozi kara roku, a w określonych sytuacjach nawet dwóch lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP w Łańcucie


![Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w przemyskiej firmie zajmującej się dystrybucją płyt drewnopochodnych [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-350x250.jpg)


![Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-150x150.jpg)

