W Portugalii zakończyły się Światowe Dni Młodzieży. Dla osób, które nie mogły wybrać się w daleką podróż, Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zorganizowało w sobotę (05.08) wieczorem „Lizbonę na Podkarpaciu”. W kilku miejscach regionu odbyły się spotkania wypełnione modlitwą, tańcem, zabawami integracyjnymi, a na zakończenie – transmisją czuwania młodzieży z papieżem Franciszkiem. Tak było w Rzeszowie….
Podobne spotkania – w łączności z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie – zgromadziły setki osób także w Cmolasie, Gorlicach i Jaśle.
Partnerem wydarzenia było Województwo Podkarpackie, a wśród patronów medialnych Polskie Radio Rzeszów.
Tekst/fot. Alicja Karłowska
























![[ZDJĘCIA] Zamyka się ostatnia pracownia artystyczna przy ul. Chopina 59 w Rzeszowie. Symboliczne pożegnanie legendarnego miejsc 48 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Zamyka się ostatnia pracownia artystyczna przy ul. Chopina 59 w Rzeszowie. Symboliczne pożegnanie legendarnego miejsc](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/20251213_182541-120x86.jpg)

![[AKTUALIZACJA] Seria zdarzeń drogowych na Podkarpaciu. Wypadki i kolizje w kilku powiatach 50 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie 3 samochodów na Kwiatkowskiego – utrudnienia w ruchu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/05/wypadek2-e1765872381944-120x86.jpg)





