Tylko ubezpieczeni studenci mogą korzystać z bezpłatnego leczenia – przypomina rzecznik podkarpackiego NFZ Rafał Śliż. Do ubezpieczenia zdrowotnego studenta może zgłosić rodzina lub uczelnia. Do świadczeń mają też prawo osoby pobierające rentę rodzinną lub pracujące na umowę – wtedy do ubezpieczenia zgłasza pracodawca – wyjaśnia Rafał Śliż. W tym przypadku ubezpieczenie obowiązuje tylko do końca umowy, dlatego osoby pracujące podczas wakacji powinny więc sprawdzić czy wszystko jest w porządku – zachęca Rafał Śliż. I przypomina, że po zakończeniu pracy konieczne jest ponowne zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego. Nie stanie się to automatycznie. Student ma prawo do świadczeń opieki zdrowotnej jeszcze przez 4 miesiące od zakończenia nauki albo skreślenia z listy studentów.
Tekst: Barbara Kozłowska, fot. archiwum





![Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] 6 - Polskie Radio Rzeszów Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szesc-pojazdow-zderzylo-sie-na-S19.-Piec-osob-poszkodowanych-AKTUALIZACJAWIDEO.jpg)

