Starostwo Powiatowe w Mielcu inwestuje w odnawialne źródła energii i liczy na oszczędności w samorządowej kasie. Wkrótce na dachu starostwa przy ulicy Wyspiańskiego zostanie uruchomiana instalacja fotowoltaiczna. W ramach inwestycji na budynku zamontowano 105 paneli o łącznej mocy prawie 48 kilowatów. Panele wyposażone są w optymalizatory mocy, które powodują, że każdy z nich pracuje niezależnie od innych. Szacuje się, że dzięki instalacji fotowoltaicznej zapotrzebowanie urzędu na energię elektryczną z sieci będzie o 30 procent mniejsze niż do tej pory. Tym samym starostwo ograniczy wydatki na prąd. Koszt inwestycji to 229 tysięcy złotych.
fot. archiwum





![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

