Ponad pięć milionów złotych dotacji otrzymała archidiecezja przemyska na rewitalizację zespołu pałacowo-parkowego w Maćkowicach i prace konserwatorskie w przemyskiej bazylice pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Pieniądze pozyskał samorząd województwa podkarpackiego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
W przemyskiej bazylice, oprócz konserwacji zabytkowych polichromii autorstwa Tadeusza Popiela z początku XX w. i rekonstrukcji posadzki, odrestaurowane zostaną także detale architektoniczne ołtarza Matki Bożej i ołtarza Serca Pana Jezusa.
Część dotacji zostanie przeznaczona na rewitalizację zespołu pałacowo-parkowego w Maćkowicach. Obiekt ma służyć celom społecznym, ma to być dom spotkań różnych grup, miejsce odpoczynku i duchowej formacji. Termin zakończenia prac planowany jest na 15 października.
Relacja Grzegorza Janiszewskiego.
Tekst i fot. Grzegorz Janiszewski








![Zwłoki mężczyzny znalezione w Przemyślu. Trwa śledztwo 9 - Polskie Radio Rzeszów Ciało kobiety odnalezione w rejonie rzeszowskiej Żwirowni [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/policja-plecy-e1766775298723-350x250.jpg)



![Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/AKTUALIZACJA-Makabryczne-odkrycie-w-Lutoryzu.-Ludzkie-szczatki-na-budowie-domow-jednorodzinnych-4.webp)

