Kolejna ścieżka rowerowa i tereny spacerowe powstaną nad Wisłokiem w Rzeszowie. Nowy szlak zostanie wybudowany na lewym brzegu rzeki. Trasy powstaną od mostu Lwowskiego w kierunku północnym, czyli mostu im. Tadeusza Mazowieckiego.
Trasa będzie miała kilometr długości i cztery metry szerokości. Wzdłuż zostanie zaprojektowane oświetlenie i elementy małej architektury
– informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Projekt budowy ścieżek dla pieszych i rowerzystów ma być gotowy jeszcze w tym roku. Rozstrzygnięcie przetargu na opracowanie dokumentacji planowane jest w marcu. Ratusz planuje też kolejne inwestycje na lewym brzegu Wisłoka. To m.in. teren Kopca Konfederatów i ponad 10-hektarowy obszar pomiędzy mostami: Zamkowym i Karpackim.




![Wypadek na S19 w Stobiernej. Jedna osoba ranna, trasa zablokowana 5 - Polskie Radio Rzeszów Dachowanie Audi w Pakoszówce. Dwie osoby ranne [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC08691-1-120x86.jpg)
![Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG_20260423_1331091.jpg)


