Siatkarze Asseco Resovii pokonali Bogdankę LUK Lublin 3:2 (21:25, 25:22, 23:25, 25:15, 15:13) w 20. kolejce rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. Nagrodę dla najlepszego gracza meczu otrzymał przyjmujący gospodarzy Bartosz Bednorz – zdobył 28 punktów.
Resovia zaliczyła 17 punktowych bloków, co miało istotne znaczenie dla losów meczu.
– To jest nasz atut – ocenia środkowy gospodarzy Dawid Woch:
Na przyczyny zwycięstwa wskazuje libero rzeszowian Michał Potera:
W zespole lubelskim najwięcej, 26 punktów zdobył lider Wilfredo Leon. Jak przyznał, gospodarze mimo wysokiego prowadzenia w tie-braeku byli w opałach:
W innym spotkaniu Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała z PGE Projektem Warszawa 3:1. Warta (48 pkt) prowadzi w tabeli, jednak tyle samo punktów ma 2. Jastrzębski Węgiel, który w niedzielę zagra z Steam Hemarpol Norwidem Częstochowa. Dwa punkty do czołowej dwójki traci Projekt. Asseco Resovia jest w tabeli ósma, ma 29 punktów, a LUK Lublin czwarty – 41 pkt.
Tekst: B. Wisz





![Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] 6 - Polskie Radio Rzeszów Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Siedem-pojazdow-zderzylo-sie-na-S19-w-Jasionce.jpeg)

