Miasto Dębica wprowadza bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla mieszkańców. Z tej usługi można będzie skorzystać od 1 marca. Warunkiem jest posiadanie Karty Mieszkańca. Mogą ją otrzymać osoby pełnoletnie, zameldowane w mieście i płacące tam podatki.
MKS-em za darmo będą mogli podróżować również m.in. zarejestrowani w Dębicy bezrobotni, osoby z niepełnosprawnością, ich opiekunowie oraz mieszkańcy, których jedynym źródłem dochodu są świadczenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Przyjmowanie wniosków o wydanie Karty Mieszkańca, magistrat rozpoczął pod koniec ubiegłego roku. Dotąd otrzymało je ponad 1700 osób.
Tekst: W. Wójcik



![Odblokowana trasa w kierunku ronda Pobitno w Rzeszowie po zderzeniu aut [AKTUALIZACJA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Dachowanie Audi w Pakoszówce. Dwie osoby ranne [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC08691-1-350x250.jpg)


