Informacja poruszyła wielu mieszkańców Jarosławia. Na Placu Świętego Michała ma stanąć pomnik świętego Michała Archanioła. To inicjatywa oddolna, na razie wiadomo, że pierwszy etap ma zostać sfinansowany z budżetu obywatelskiego. Będzie to powrót figury, która już kiedyś stała w tym miejscu, a dokładnie na szczycie kolegiaty pw. Wszystkich Świętych. Dlaczego imponująca budowla wraz z górującą nad miastem pozłacaną figurą zniknęła?
Na miejscu dawnej kolegiaty pw. Wszystkich Świętych Bernadeta Szczypta spotkała się z wieloletnią dyrektor Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, archeolog Joanną Kociubą.
fot. Bernadeta Szczypta





![Czołowe zderzenie auta i busa na DK9. Droga w Widełce jest już przejezdna [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Czołowe zderzenie auta i busa na DK9. Droga w Widełce jest już przejezdna [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/34444-350x250.jpg)


![Czołowe zderzenie auta i busa na DK9. Droga w Widełce jest już przejezdna [AKTUALIZACJA] 9 - Polskie Radio Rzeszów Czołowe zderzenie auta i busa na DK9. Droga w Widełce jest już przejezdna [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/34444-120x86.jpg)


